Haber/Duyuru - Açı Okulları

3 hafta önce

Açı Lise

Açı Lisesi bu yıl 8. mezunlarını üniversite yolculuğuna uğurladı. Başarılı sonuçlarından dolayı tüm öğrencilerimizi tebrik eder, hayat boyu başarılar dileriz. ... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

 

Comment on Facebook

You are the future- the world is your oyster. You have made us all very proud...go make your dreams come true Bring on Tomorrow We have arrived at a moment in our lives When the future passes into out hands We can find out, are we really strong enough To fulfill what the future demands We can stand on the edge And look out into space And be awed By the wonders we see We can all make a pledge That the whole human race Will become what we want it to be Bring on tomorrow Let it shine Like the sun coming up on a beautiful day It's yours and mine We can make a difference It's not too late Bring on tomorrow We can't wait

These are my children. So proud of you all👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽

Congratulations to all of you!

Congratulations, everyone!

Başarılar, yolunuz hep açık olsun. Gittiğiniz her yerde iyi insanlar karşılasın hepinizi🙏👏👏👏

Yolunuz açık olsun, hem öğrencilerimizi hem de emeği geçen herkesi tebrik ediyorum

Kutluyorum. Yolunuz açık olsun. 😊

Tebrikler👏👏 yolunuz acik olsun

Gurur tablomuz 😍💕

Hepsinin yolu acik,sansi bol olsun

Mezunlarımızı kutluyorum. Yolları açık olsun🌺🌺🌺

Tebrik ediyorum gençlerimizi👏❤️👏yolları açık olsun🙏🙏

yolunuz açık olsun🙏

Tebrikler👏🏼👏🏼

Yolları, şansları açık olsun😊 Yürekten kutluyorum.

Hepinizi kutlar başarılar dilerim

Tebrikler tüm mezunlara 👏👏👏

Congratulations everyone!!! 🙌🏻

Tebrikler.Yolunuz açık olsun.

Yolları, şansları açık olsun😊 Yürekten kutluyorum.

+ View more comments

3 ay önce

Açı Lise
Video image

“Film Kulübü”nden Profesyonel Video Klip Çalışması

“Film Kulübü” öğrencilerimiz seneyi profesyonel bir video klip çalışmasıyla tamamladı. Başarılı radyo programlarıyla tanıdığımız Ayça Şen’in “Yaşlı Karınca” isimli şarkısının video kliğini kulüp öğretmenimiz Ulaş Beşoklar liderliğinde kulüp öğrencilerimiz çekti. Yönetmenliğini Ulaş Beşoklar ve kurgusunu Eray İlhan’ın yaptığı klipte yapımcılığı Zeynep E., Ali K. ve Dalya O., 2.yönetmenliği İda Roj B. ve yönetmen yardımcılığını Efe T. yaparken; klipin hava çekimlerini Yiğit E., set fotoğraflarını Sim T. ve Dalya O. gerçekleştirdi. Yapım ekibinde Haluk Ali C., Deniz O. ve Derya Yiğit E.’nin yer aldığı klipe danslarıyla renk katan öğrencimiz ise Lal K. idi.

Ayça Şen’in kendi sitesinde yayınladığı basın bültenine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
www.aycaevhali.com/yasli-karincanin-klibini-ulas-besoklar-cekti/

www.youtube.com/watch?v=PkyJBpaI1tQ&feature=youtu.beSöz ve Müziğini Ayça Şen, düzenlemesini Nassos Sopilis'in yaptığı Yaşlı Karınca şarkısının klibini yönetmen Ulaş Beşoklar çekti. Produced by: Fabrika Music A...
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

 

Comment on Facebook

3 ay önce

Açı Lise
2017-2018 Eğitim-öğretim yılını başarılı bir şekilde geride bırakan tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize keyifli bir yaz tatili dileriz.

2017-2018 Eğitim-öğretim yılını başarılı bir şekilde geride bırakan tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize keyifli bir yaz tatili dileriz. ... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

3 ay önce

Açı Lise
Video image

“Açı Culinary Fest” Büyük Katılımla Gerçekleşti…

Açı Lisesi İşletme Kulüplerinden “Organizasyon Ajansı”nın 2017-18 okul yılındaki son etkinliği olan “Culinary Fest”, dördüncü kez gerçekleştirildi. Arzum, Migros, Ernamas ve Joy Çicekciligin destekleriyle, ortalama 7şer kişiden oluşan 10 ekibin yarıştığı; Asli Sayar, Selin Kutucular ve Burcu Meriç'in değerlendirmeleriyle tat, sunum ve ekip çalışması kategorilerinde 3 grubun birinci seçildiği “Culinary Fest” 2018’i başarıyla tamamlandı. Çok sıcak bir gün olmasına rağmen kısıtlı bir sürede alışverişlerini tamamlayan ekiplerin, her dakikayı koşarak geçirdikleri heyecanlı hazırlık aşamalarından sonra, parmak ısırtan kalitedeki tabakları jürileri şaşırttı; izleyicilerin ağızlarını sulandırdı; her geçen yıl çıtayı yükselten Açı Culinary Fest yarışmasına bir yıldız daha ekledi.

Harikalar yaratan her ekibe, yarışmayı başından sonuna izleyen jüriye, haftalar öncesinden Culinary'yi destekleyip hiç bir ek talebe hayır demeyen tüm sponsorlara ve son dakikaya kadar yorulmaktan çekinmeyip çok profesyonel bir yarışma gerçekleştiren Organizasyon Ajansı'na teşekkürler…

youtu.be/tmjMrs0sBcc
www.youtube.com/watch?v=tmjMrs0sBcc&feature=youtu.beyoutube.com
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

 

Comment on Facebook

tebrikler👏👏👏👏

3 ay önce

Açı Lise
Video image

"Parmakların Sesi" 4.Sınıflarla Buluştu...

Lise sosyal sorumluluk projelerimizden "Parmakların Sesi", işaret dilini öğrenerek hem işitme engelli bireylerle iletişim kurma becerisini kazanmaya hem de çevrelerinde bu konuda farkındalık ve duyarlılık yaratmaya çalışıyor. Bu bağlamda sene boyunca öğrendikleri kelime ve kavramlardan bazılarını Akatlar ve Sarıyer dördüncü sınıf öğrencilerine aktardılar.

Bir sunum ile başlayan eğitimde önce işitme engelli bireylerin duyguları ve çevrelerinden beklentileri ele alındı. Daha sonra ise sınıflarda eğitimler verildi. Bu eğitimlerin sonunda dileyen öğrenciler öğrendikleri kelimelerden oluşan videolar çekerek liseli ağabey ve ablalarıyla bu videolarını paylaştılar.

İşte paylaşımlardan kareler…

www.youtube.com/watch?v=6BVnLp7E2ngyoutube.com
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

 

Comment on Facebook

4 ay önce

Açı Lise

Açı Bahar Festivali...

Lisemiz bu yıl "Açı Bahar Festivali"ni 4 Haziran Pazartesi günü yaklaşık 600 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Lise orkestralarımızla birlikte konuk okullar Saint-Michel ve Dame De Sion liseleri de festivalde sahne alırken, Ali Akkanat Lisesi teknoloji öğrencileri de misafir olarak festivalimize katıldı. Tiyatro salonunda gerçekleşen dans performanslarıyla başlayan festival, bahçe konseri ile devam etti.

Organizasyonda emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimize de teşekkür ederiz.
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

 

Comment on Facebook

Ozledim....

"Saint-Michel" olarak yazılıyor. Düzeltirseniz seviniriz.

4 ay önce

Açı Lise
Lise Dansçılarımız 2.Uluslararası Bodrum Dans Festivalinde... 

Lisemizin dans takımı, 31 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında Bodrumda gerçekleşen 2. Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivaline katılarak, değerli dans eğitmenleri Türkiyeden Tuğçe Tuna, Ukraynadan Sviatoslav Sherstiuk, Anatoly Wodziansky ve Avusturyadan Melanie Entleitner eşliğinde dans çalışmaları yaptı, farklı teknikler öğrendi, dans adına çok farklı deneyimler yaşadı.  

Festivalin son günü düzenlenen yarışmalarda ise Yetişkin ve Gençler Solo Kategorisinde, 3.lüğü Yasemin U., 4.lüğü Naz K., 5.liği Lalin E. ve 6.lığı Zeynep G. alırken; Trio Kategorisinde 2.liği Lal Ş., Dila Ç. ve Zeynep D.; Küçük Grup Dansları Kategorisinde ise tüm öğrencilerimizin olduğu grup 1.lik ödülü kazanmıştır. 

Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Lise Dansçılarımız "2.Uluslararası Bodrum Dans Festivali"nde...

Lisemizin dans takımı, 31 Mayıs - 3 Haziran tarihleri arasında Bodrum'da gerçekleşen "2. Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali"ne katılarak, değerli dans eğitmenleri Türkiye'den Tuğçe Tuna, Ukrayna'dan Sviatoslav Sherstiuk, Anatoly Wodziansky ve Avusturya'dan Melanie Entleitner eşliğinde dans çalışmaları yaptı, farklı teknikler öğrendi, dans adına çok farklı deneyimler yaşadı.

Festivalin son günü düzenlenen yarışmalarda ise "Yetişkin ve Gençler" Solo Kategorisi'nde, 3.'lüğü Yasemin U., 4.'lüğü Naz K., 5.'liği Lalin E. ve 6.'lığı Zeynep G. alırken; Trio Kategorisi'nde 2.'liği Lal Ş., Dila Ç. ve Zeynep D.; Küçük Grup Dansları Kategorisi'nde ise tüm öğrencilerimizin olduğu grup 1.'lik ödülü kazanmıştır.

Emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

 

Comment on Facebook

👏👏👏👏💃🏻💃🏻

Bravo 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

👏👏

👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽

4 ay önce

Açı Lise
Movie Night ile sabaha kadar film analizi...

Film okumaları  ve analizi üzerinde çalışan Culture Club, 18 Mayıs Cuma akşamı ilk Movie Night etkinliğini okulda gerçekleştirdi. Gece boyunca 4 film izlendi, incelendi ve sessiz sinema ile bilgiler tazelendi. 
 
Kulüp öğrencileri önümüzdeki yıl okul içinde yapacakları kültür etkinlikleri üzerinde çalışmaya şimdiden başladı.Image attachmentImage attachment

"Movie Night" ile sabaha kadar film analizi...

Film okumaları ve analizi üzerinde çalışan "Culture Club", 18 Mayıs Cuma akşamı ilk "Movie Night" etkinliğini okulda gerçekleştirdi. Gece boyunca 4 film izlendi, incelendi ve sessiz sinema ile bilgiler tazelendi.

Kulüp öğrencileri önümüzdeki yıl okul içinde yapacakları kültür etkinlikleri üzerinde çalışmaya şimdiden başladı.
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

4 ay önce

Açı Lise
MUN Kulübü Lyon’da…

Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü üyesi 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizden 5 kişi, 17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Fransanın Lyon şehrinde gerçekleşen LyonMUN Konferansına katıldı. Konferans Jean Moulin Lyon 3 Üniversitesi kampüsünde, çeşitli milletlerden lise ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.Image attachmentImage attachment

MUN Kulübü Lyon’da…

Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü üyesi 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizden 5 kişi, 17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Fransa'nın Lyon şehrinde gerçekleşen "LyonMUN Konferansı"na katıldı. Konferans Jean Moulin Lyon 3 Üniversitesi kampüsünde, çeşitli milletlerden lise ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

Daha fazla