Haber/Duyuru - Açı Okulları

7 gün önce

Açı Ortaokul

5.sınıf öğrencilerimiz fen bilimleri dersinde “Güneş, Dünya ve Ay” ünitesinin “Güneş ve Dünya’nın Hareketleri” konusunu eğlenceli bir aktivite ile deneyimlediler.

Güneş ve Dünya’yı simgeleyen taçları giydikten sonra, Güneş olan kişi Güneş gibi Dünya olan kişi ise Dünya gibi hareket etti. Güneş, yalnızca kendi ekseni etrafında dönerken, Dünya’nın işi çok daha zordu. 🙂 Dünya hem kendi etrafında dönüp hem de Güneş’in etrafında dolanacaktı.

Roller ikili gruplar arasında değiştirilerek tekrarlandı. Dersimize enerji katan bu keyifli aktiviteyle seneye başlamak hepimizi mutlu etti.
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

1 hafta önce

Açı Ortaokul

Bu yıl 7.sınıf fen bilimleri dersinde ilk konumuz “Hücre Bölünmeleri”. Bu nedenle geçen yıl öğrendiğimiz “Hücre ve Organeller” konusunu eğlenceli etkinliklerle pekiştirdik. Hücre avı, tarih şeridi, kavram haritası, etkileşimli videolar bunlardan bazılarıydı. Bu haftaki fen bilimleri ev çalışmasını da öğrencilerimizin hazır bulunuşluklarına göre farklılaştırdık. Hem biz hem öğrencilerimiz için keyifli bir başlangıç oldu. ... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

2 hafta önce

Açı Ortaokul

Ortaokula hoş geldik! Büyük bir coşkuyla karşılandığımız bugün, assembly alanından alkışlarla sınıflarımıza uğurlandık. Sınıflarımızda öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla tanışma aktiviteleri yapıp, hedeflerimizi, hayallerimizi yazdık. Heyecan ve keyif dolu bir 5. sınıf bizi bekliyor. 🤗 ... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

2 ay önce

Açı Ortaokul

TSA (Technology Student Association) tarafından ABD'de organize edilen, üç aşamalı Tests of Engineering Aptitude, Mathematics, and Science (TEAMS) adlı ulusal mühendislik yarışmasında, okulumuz 36 takım arasında iki ayrı aşamada 6. olarak, iki ayrı madalya kazandı.

Farklı mühendislik konularını ele alan sunum, tasarım, fen ve matematik problem çözümü ve dijital medya aşamalarında hem ülkemizi hem de okulumuzu başarıyla temsil ettiler.

7. sınıf öğrencilerimiz Ali Efe A., Berenis T., Can S., Efe Ali G., Naz İ., Sinan Y. ve Tülin Su D.'den oluşan ve öğrenim projeleri sorumlusu Sinem Öğretmen danışmanlığında çalışan takımımız, İrem Öğretmen'in de eşliğinde TEAMS'in finali için Atlanta'ya gitti. Bu yarışmaya, ödül törenine ve oradaki günlere dair tüm detayları videoda görebilirsiniz.

Öğrencilerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

 

Comment on Facebook

Hem öğrencilerimizi hem de onlara destek veren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum 🌷👏👏Sinem Mankır

Tebrikler

Tebrikler

Tebrikler

Tebrikler başarıları daim yolları hep açık olsun.......

Muthis ! 👏👏👏

Bravo!!!

Kutlarım .. Harika 👍👍👍

başarılar!!🙏❤️

tebrikler başarılar

Super. Tebrikler.

Tebrikler 👏🏻

Tebrikler canım

Çok tebrik ediyorum 👏🏻👏🏻👏🏻

👏👏👏

Tebrikler👏🏻👏🏻👏🏻

Tebrikler

+ View more comments

3 ay önce

Açı Ortaokul
Video image

Öğrencilerimiz 7.sınıf müzik kültürü dersinde işlenen "Sinema ve Müzik" konulu çalışmanın sonucunda "Foley Art Projesi"ni tamamladılar. Videodaki tüm sesler 7. sınıf öğrencilerimiz tarafından seslendirildi.

www.youtube.com/watch?v=12ZuFMpMlFQ&feature=youtu.beyoutube.com
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

 

Comment on Facebook

3 ay önce

Açı Ortaokul

Öğretmenlerimizin sürpriz ritim gösterisi! ... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

3 ay önce

Açı Ortaokul

Ortaokulun son Assembly'si muhteşemdi. Tüm emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. İyi tatiller! ... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

3 ay önce

Açı Ortaokul
2017-2018 Eğitim-öğretim yılını başarılı bir şekilde geride bırakan tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize keyifli bir yaz tatili dileriz.

2017-2018 Eğitim-öğretim yılını başarılı bir şekilde geride bırakan tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize keyifli bir yaz tatili dileriz. ... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

3 ay önce

Açı Ortaokul

Açı Ortaokulu ve Çekül Vakfı işbirliği ile “Şehrime 7 Ağaç” etkinliklerinin 7.’si gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında velilerimizin yaptıkları bağışlar ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan çeşitli ürünlerin satışından elde edilen gelir, geleceğimiz için birçok ağacın dikilmesine olanak sağladı. Emeği geçen tüm veli, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Etkinlik programımızın sonunda ise diktiğimiz kiraz fidanı ve öğrencilerimizin bilinçli bir çevreci olmak adına kendilerine koydukları hedeflerin yazılı olduğu kutumuz, bir sonraki yıl açılmak üzere, bu anlamlı günün anısı olarak bahçemizdeki yerlerini aldı.
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

3 ay önce

Açı Ortaokul

8 Haziran Cuma günü Sarıyer Açı İlkokulu, Akatlar Açı İlkokulu ve Sarıyer Açı Ortaokulu Öğrenci Birliği öğrencileri olarak bir araya geldik. Etkinliğimizin başlangıcında, her seviyeden birer temsilci bir masa etrafında toplanarak keyifli bir kahvaltı eşliğinde sohbet ettik. Daha sonra kahvaltı gruplarımızla “Hayalimizdeki Açı” teması etrafında fikir paylaşımında bulunduk. Bu keyifli buluşma sonunda gruplarımız hayallerini birbirleriyle paylaştı.

Hayallerimizden bazıları şöyleydi; 09.00'da başlayan okul, yemeklerde daha çok tatlı, 1.sınıflara fen dersi, 1. sınıflara daha çok ev çalışması (Böylece altyapıları daha sağlam olurmuş 🙂 ), her hafta sadece bir dersten ev çalışması, Kültür Haftamız’da başka ülkelere değinilmesi, sabah sohbetlerinin güzel havalarda dışarıda yapılması, tüm okul kartopu savaşı, hayvanat bahçesine gezi, daha fazla doğasal-hayvansal aktivite/derslerde bu konularda daha çok araştırma, ICT dersinin iki saat olması…

Hayalimizdeki Açı’nın gerçek olması için paylaşımları yapan öğrencilerimize teşekkür ederiz.
... Daha Fazla GösterDaha Az Göster

Daha fazla