Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

7 hours ago

Açı İlkokul

1. sınıflar olarak Türkçe dersimizde “v” sesini öğrendik. “v” harfi ile başlayan “vombat” adlı hayvanı tanıdık ve ilginç özelliklerini öğrendik. Tehlikeli durumlarda bayılmaları belki de en komik özellikleriydi. Sonrasında video eşliğinde kendi vombatlarımızı çizdik. ...

3 days ago

Açı İlkokul

Bu dönem 3. sınıflar olarak sorumluluk alma ve takibi, araştırma yapabilme, işbirliği içinde çalışma, ortaya çıkardığımız ürünü sunabilme gibi becerilerimizi geliştirme fırsatı bulacağımız restoran projemize başladık. Tasarladığımız logolarımızın ve restoran isimlerimizin yer aldığı poster çalışmalarımızla işe başladık. Hazırladığımız posterlerimizi arkadaşlarımıza sunduk. Kısa sürede çok işler başardığımız proje derslerimizde keyifle çalıştık. 😊 ...

2 weeks ago

Açı İlkokul

Dördüncü sınıflar olarak bu dönem İngilizce derslerimizde biyografinin ne olduğunu ve nasıl yazıldığını öğrendik. Roald Dahl’ın sıra dışı yaşamı üzerinde çalışarak biyografi yazmayı deneyimledik. Daha sonra kendi seçtiğimiz ünlü ve önemli bir kişinin hayatını araştırarak o kişinin biyografisini yazdık. Araştırma yaparken not aldık ve daha sonra bu notları kronolojik olarak düzenledik.

Yazdığımız biyografileri kıyafet ve aksesuarlarımızla renkli bir şekilde arkadaşlarımıza sunarken bu önemli kişilerin dünyaya katkılarını bir kere daha takdir ettik.
...

3 weeks ago

Açı İlkokul

Bir Garip Peri Masalı!
İngilizce derslerimizde bu sefer de kötü adam olduk! Bu dönem, Üç Küçük Domuz’dan Pamuk Prenses’e pek çok peri masalını okurken farklı bakış açılarını öğrendik. Dünya’ya masallardaki kötü karakterlerin gözünden bakarak, bu klasik peri masallarını tekrar yazalım dedik. Kimimiz Hansel ve Gretel’deki Cadı, kimimiz Kül Kedi’sinin kötü üvey kardeşleri, kimimiz de Jack ve Fasulye Sırığındaki Dev oldu. Meğer ne yanlış biliyormuşuz bu hikayeleri! Bu garip mi garip, ama bir o kadar da komik hikayeleri yazarken çok eğlendik ve tabii ki arkadaşlarımızla da paylaştık.
...

3 weeks ago

Açı İlkokul

Okumak çok eğlenceli!
İngilizce derslerimizde yılın başından bu yana pek çok hikâye okuduk ve birçok yeni karakterle tanıştık. Hepsi eğlenceliydi ve bize yine önemli mesajlar veriyorlardı. Dönem sonunda bir başka şaşırtıcı hikâyeyi ile tanıştık; Eric Carle'dan 'The Grouchy Ladybug'. Minik, huysuz mu huysuz uğur böceği karakterimiz, sonunda nazik olmanın aslında ne kadar da keyifli olduğunu anladı! Okurken tabii ki birçok yeni kelime de öğrendik ve hatta kendi mini uğur böceği hikâyelerimizi bile yazmaya çalıştık!
...

Load more